Okna plastikowe i ich rodzaje

Okna plastikowe, więc okna PCV to najpopularniejszy typ okien, jaki jest teraz na rynku. Mnóstwo osób je wybiera, gdyż charakteryzują się niezwykle wielką wytrzymałością na przeróżne wymogi i są one niezwykle proste w utrzymaniu. Okna plastikowe dla wielu osób nie są wspaniałym wynalazkiem, jednak także nie każdy widzi, iż z roku na rok pojawiają się innowacyjne techniki, dzięki którym okna mają też odpowiedniejszą klasę. Czy więc warto zainwestować w okna plastikowe PCV?

Co charakteryzuje okna plastikowe PCV?

Czemu należałoby zdecydować się na zakup okien z PCV? Są wytrzymałe na elementy: powietrzne, syntetyczne oraz biologiczne, takie jak: grzyby, pleśnie, robaki. Uwaga – decydując się na zakup oraz montaż okien PCV, należy natomiast wziąć pod uwagę wielkość słońca, opady deszczu oraz wilgoć powietrza. Czemu? By wybrać okna doskonałe do konkretnego otoczenia. Co ważne dla Klientów okna PCV https://effra.pl/okna-pcv-wroclaw/ prezentują się dużym doborem stylów oraz odcieni i wielką wytrzymałością.

Szyby zespolone

Okna plastikowe PCV zaopatrzone są w system szyb zespolonych. Jest to zazwyczaj plik dwuszybowy, odseparowany tzw. rameczkami dystansowymi. Między płytami szkła znajduje się mała powierzchnię, jaką wytwórcy wypychają powietrzem czy gazami szlachetnymi (argon czy ksenon), kształtującymi izolacyjność cieplną. Odmiennym sposobem na naprawę izolacyjności jest wykorzystanie pliku wieloszybowego – więc w zasadzie trójszybowego. Są też szyby o specjalnych wartościach, tj. dźwiękochłonne, ciepłochłonne, refleksyjne lub antywłamaniowe.