Jak wybrać idealne perfumy damskie?

Wybór odpowiednich perfum niemal zawsze dostarcza pewnych trudności, które sprawiają, że ciężko jest nam się na nie zdecydować. Na co zwrócić uwagę oglądając różne perfumy damskie, a które informacje warto ominąć, żeby nie utrudniać sobie podjęcia decyzji?

Piękne opakowania a zawartość flakonu

Jednym z najczęstszych powodów, który sprawia, że wybieramy ten, a nie inny flakon perfum jest oczywiście sam wygląd buteleczki, w której zamknięto dany zapach. Nie bez powodu mówi się, że kupujemy oczami, a firmy produkujące perfumy damskie doskonale o tym wiedzą. Tym bardziej warto przed szybkim zakupem pięknego opakowania, przypomnieć sobie, że flakon zostanie w domu, a to zapach zabierzemy na sobie do pracy, na spacer czy na ważne wyjście. Dobrym pomysłem jest więc oddzielenie wyglądu buteleczki i skupienie się na rzeczywistym zapachu perfum.

Dobre przetestowanie zapachu na skórze powinno się wykonać nanosząc niewielką kroplę perfum na nadgarstek – dopiero połączenie skóry z perfumami, wydobędzie ich prawdziwy zapach, i to nim właśnie dobrze jest się kierować. Podczas sprawdzania perfum pamiętajmy również o tym, żeby nie testować zbyt wielu jednocześnie! Lepiej zakupy rozłożyć na kilka dni i sprawdzać 3-4 perfumy dziennie, niż mieszać ich zapachy na nadgarstku po kilkanaście na raz

Jak dobrać perfumy do swojego charakteru?

Ważne jest, aby perfumy damskie były dobrane do naszego stylu życia, energii i charakteru. Aktualnie w drogeriach internetowych i stacjonarnych można dostać ogromny wybór nut zapachowych, z których część będzie do nas pasowała, a część nie. Dla przykładu perfumy kwiatowe są dla kobiet najbardziej uniwersalnymi i mogą się niejako dostosowywać do każdego wieku. Jeśli nie mamy jeszcze sprecyzowanego gustu perfum, to właśnie na nich warto się skupić. Do charakteru można też dopasować oryginalne perfumy orientalne, szyprowe, owocowe, korzenne czy aldehydowe. Sprawdzić może się wybranie jednego perfumu z każdej kategorii i noszenie go na sobie co kilka dni tak, by osobiście poczuć, który najlepiej zgrywa się z naszym ciałem i stylem.