ABC przyciemniania szyb samochodowych

Nakładanie folii zaciemniających jest bezpieczne i nieskomplikowane, można przeprowadzić je samodzielnie we własnym zakresie. Mimo to warto w trakcie ich montażu przestrzegać kilku najważniejszych zasad. Jakich? Dowiesz się z tekstu poniżej.

Przygotowanie szyby do nakładania folii

Folia do przyciemniania szyb może być nakładana wyłącznie na oczyszczone powierzchnie. Warto spryskać je detergentem dedykowanym do powierzchni szklanych. Nie należy stosować intensywnych chemikaliów, takich jak rozpuszczalniki. Po oczyszczeniu szybę należy dokładnie osuszyć, nie pozostawiając na niej żadnych zabrudzeń. 

Folię należy dociąć na wymiar danego okna. Niekiedy istnieje możliwość zakupu folii dopasowanej do kształtu i rozmiarów okien w Twoim pojeździe, najczęściej jednak należy nadać im właściwą formę samodzielnie. Folię warto przycinać powoli i precyzyjnie. 

Aplikacja folii – precyzja i dokładność 

Nakładanie folii wymaga również dużego skupienia. Należy całą folię docisnąć do powierzchni szklanej. Stosuje się w tym celu specjalne środki klejące, dedykowane do konkretnych grup materiałów. Możesz w tym celu posłużyć się raklem filcowym, który pomoże Ci usunąć nadmiar płynów spomiędzy folii oraz szyby.

Folia i jej rodzaje 

Folia przyciemniająca może być wykonana z różnych grup materiałów i prezentować odmienne odcienie. Wszystko zależy od jej przeznaczenia i funkcji. Popularne są folie syntetyczne oraz metalizowane. W tych ostatnich zastosowano dodatki cząsteczek stali, które zwiększają wytrzymałość i żywotność folii. Metalizacja sprawia, że folia staje się wytrzymałą i wysoce odporną barierą ochronną.