Jak właściwie dobrać krój sukienki do figury?

Sylwetek jest tak wiele, jak samych kobiet! Każda z nas jest niepowtarzalna, ma odmienne potrzeby i figurę, którą może podkreślić za pomocą dobrze dobranego stroju. Jak dobrać krój sukienki do figury? Jeżeli chcesz poznać kilka metod, to koniecznie czytaj dalej!

Jaki efekt wizualny chcesz osiągnąć?

W doborze sukienki nie chodzi wyłącznie o to, żeby wyglądać w niej szczupło. Zanim zdecydujesz się na zakup, pomyśl o tym, jaki efekt chciałabyś osiągnąć. Czy zależy Ci na dodaniu objętości w konkretnych partiach ciała? A może pragniesz podkreślić talię lub zwrócić uwagę na nogi? Spróbuj zadecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze. Rozważ także, czy krój zgadza się z Twoim wzrostem. Przed zakupem sukienki, warto się upewnić, że długość nie zaburzy proporcji i nie spowoduje optycznego zniekształcenia sylwetki.

Wybór odpowiedniego materiału

Oprócz kroju warto zwrócić uwagę na tkaninę. Sukienki uszyte ze zwiewnych, cienkich tkanin, dodadzą sylwetce lekkości. Materiały bardziej stabilne i sztywne, pomogą Ci uzyskać efekt wyraźnego pokreślenia linii i załamań. Tkaniny elastyczne, doskonale uwypuklą naturalne kształty. Jeżeli zależy Ci na zrównoważeniu sylwetki, rozważ czy materiał, z którego uszyto sukienkę, dobrze współgra z proporcjami ciała. Przy wyborze sukienki, kieruj się więc poczuciem harmonii i sprawdź jak różne objętości oraz tkaniny układają się na Twoim ciele.

Wbrew pozorom, dobre dobranie sukienki do figury, nie musi polegać na podążaniu za popularnymi złotymi zasadami. Pamiętając o znaczeniu długości, kroju oraz rodzaju materiału, będziesz w stanie łatwo ocenić, w jakich kreacjach wyglądasz najlepiej!