Belki na relingi

Przewożenie pojazdem materiałów o większych gabarytach nierzadko jest dużym wyzwaniem. Nie wszystko można pomieścić do auta czy zazwyczaj brakuje już w nim miejsca. Oczywiście dlatego wiele firm w swojej propozycji ma belki dachowe na relingi. Są one często stosowane poprzez kierowców oraz umieszczane z uznaniem zarówno na pojazdach rodzaju combi, jak i na niewielkich pojazdach 3-drzwiowych. Belki na relingi, zaopatrzone w poprzeczki oraz uchwyty, to dobry sposób na poradzenie sobie z przewozem np. rowerów, desek surfingowych czy nart, natomiast także można umieścić na nich boxy dachowe!

Belki na relingi – co należy wiedzieć?

Belki na relingi, to dwie listwy wzdłużne umieszczone na dachu blisko auta. Są dwa ich typy: tzw. relingi tradycyjne, gdzie pomiędzy relingiem natomiast dachem auta jest otwór i połączone, jakie leżą dokładnie na dachu auta. Oba rodzaje te można zastosować do przejazdu bagażu na dachu własnego auta. By móc przetransportować np. rowery, narty czy box dachowy należy kupować bagażnik bazowy stawiany na relingi.

Do czego są przydatne relingi?

Relingi dachowe powstały jako czynnik popularny w Stanach Zjednoczonych po to, aby uprościć prowadzenie ciężkich materiałów na dachach pojazdów. Najpierw wsparte dachy vanów oraz pick-upów były pokrywane tylko gumowymi paskami, jakie zabezpieczały lakier auta. Chrom listew to trochę późniejszy wynalazek, jaki nie jedynie realizuje rolę praktyczną, jednak też dekoracyjną. Oczywiście takie atrakcyjne optycznie relingi weszły hitem do Europy oraz rozgościły się uprzednio na autach dostawczych. Dzisiaj relingi to nie jedynie lśniące srebrzyście listwy, jednak też dodatki matowe, mniej rzucające się w oczy, lub wprost czarne.