Bagażnik na narty – zalety, cechy, wskazówki dotyczące wyboru

Bagażnik na narty to elementy mocujące lub łączniki, które pozwalają na oznaczenie sprzętu na dachu samochodu i tym samym ułatwiają jego transport. Nie musisz już zastanawiać się, jak oznaczyć długie kije i narty w przedziale pasażerskim. Nie trzeba już otwierać zwykłego bagażnika dachowego. Ponadwymiarowe elementy są bezpiecznie zamontowane na pojeździe, nie zasłaniając widoku kierowcy.

Korzyści płynące z zastosowania bagażników na narty

Jakie są powody zakupu bagażnika na narty dla wszystkich entuzjastów outdooru?

  • Bagażnik na narty pozwala zaoszczędzić miejsce w kabinie lub w bagażniku samochodu.
  • Oszczędzą Ci też konieczności czyszczenia wnętrza samochodu po każdym wyjeździe na narty. Po wyścigu lub jeździe na nartach na sprzęcie często pozostaje nie tylko śnieg, ale także kurz i resztki smaru. Może to spowodować uszkodzenie tapicerki.
  • Odpowiedzialny za bezpieczeństwo ładunku. Nawet przy dużych prędkościach na autostradzie cenny sprzęt nie jest tracony.

Rodzaje uchwytów na narty

Jakie są zamki na narty na dachu samochodu?

  • Według rodzaju mocowania – za pomocą zatrzasków, pasów na karoserii, śrub do dachu samochodu.
  • W zależności od materiału, z którego wykonane są elementy bagażnika – guma, plastik, metal. Te ostatnie opcje są prawie na zawsze, a guma i plastik to bardziej niezawodne materiały, które nie wpływają negatywnie na zapasy.
  • Przeznaczony do nart biegowych i rekreacyjnych, desek snowboardowych lub nartorolek.
  • Według rodzaju zamka – gumowe klipsy, bezpieczniki, a także blokady bezpieczeństwa, które nie pozwolą na kradzież sprzętu, na przykład podczas parkowania.

Dla fanów sportów zimowych sklepy internetowe mogą zaoferować duży wybór bagażników do mocowania sprzętu narciarskiego. Tutaj znajdziesz wysokiej jakości produkty na każdy gust.