Transport konstrukcji – jak to się robi?

Stalowe konstrukcje są niezbędnie we wszelkiego rodzaju halach, magazynach albo wielkopowierzchniowych sklepach. Łatwe w montażu pozwalają na stawianie tych hal szybko i tańszym kosztem niż budowa za pomocą cegieł. A czy wiecie jak odbywa się transport konstrukcji stalowych?

Najczęściej dokonuje się na plandekach samochodowych. Transport konstrukcji jest przedsięwzięciem, które wymaga sporej wiedzy logistycznej i odpowiedniego sprzętu. Ponieważ konstrukcje te ważą zwykle kilkadziesiąt ton (czasami trzydzieści, a nieraz i sto) do załadunku używane są zwykle dźwigi albo suwnice. Realizacją takich zleceń zajmują się specjalistyczne firmy, których pracownicy posiadają właściwe ku temu umiejętności i kwalifikacje.

Bywa czasami i tak, że ładunek trzeba przewieźć daleko. Wtedy transport konstrukcji odbywa się czasami drogą morską. Jest to korzystne zwłaszcza wtedy, kiedy nadawcą albo odbiorcą jest firma z jakiegoś portowego miasta. Wtedy załadunku dokonuje się na specjalnie przystosowany do tego statek.